5 důvodů, proč dělat autoškolu v zimě - Autoškola Crkva

5 důvodů, proč dělat autoškolu v zimě

Autoškola v zimě? Postrach mnoha uchazečů o řidičák, ale i příležitost naučit se mnohem více než v letních kurzech autoškol. Vyzkoušejte si jízdu za tmy i na sněhu pod dohledem instruktora. Změny počasí vás již nepřekvapí. Autoškola v zimě je zkušenost k nezaplacení!
1. Vyzkoušíte si řídit na ledovatce, mokru nebo za tmy

Zhoršené podmínky, kladou větší nároky na řidiče. Naučte se aktivně a bezpečně zvládat krizové situace již pod dohledem zkušeného instruktora. S nástrahami počasí se sami za volantem poté vyrovnáte daleko bezpečněji a snadněji. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Autoškola v zimě vás přípraví na bezpečný provoz podstatně lépe než autoškola za perfektního letního počasí.


2. Nebudete se bát jízdy za zhoršených podmínek

Naučte se specifikům řízení auta na zasněžených a rozježděných vozovkách i techniky defenzivní jízdy, brzdění a vyhýbání překážkám. Sednout za volant v zimě pro vás nebude problém. Často se stává, že právě řidiči s letní autoškolou se bojí do zimního provozu. Autoškola v zimě vás naučí opatrnosti a pomůže se zbavit strachu ze řízení v zimě. Jízda v letních měsících pro vás bude poté již hračkou.


3. Nízký provoz a nižší rychlost

V zimě je podstatně nižší provoz a silnice v městech jsou dobře upravené. Řidiči jsou opatrnější, sváteční řidiči zůstávají doma stejně jako motorkáři a cyklisti. Jízdu v zimě je nutno přizpůsobit podmínkám. Nikdo se na vás nebude zlobit, když pojedete jen 30-40 km/h. Naopak, nízká rychlost je pro vás jako začínající řidiče výhodou. S nižší rychlostí máte více času na rozhodování a ovládání vozu.


4. Zkoušky v zimě mohou být snazší

Instruktoři mají pochopení a zohledňují zhoršené podmínky ve svém hodnocení. Drobnosti, které mohou být překážkou u zkoušek v letním kurzu jsou pod návalem sněhu a ledu v zimním kurzu ty tam. Zkoušky v zimním období nejsou náročnější než zkoušky v letních měsících. Výhodou je také větší nabídka zkouškových termínů oproti letním měsícům díky volnější kapacitě.


5. Zkušenost k nezaplacení

V zimních kurzech se naučíte třeba i 2x tolik, co v letní autoškole! Využijte příležitosti a naučte se zvládat auto bezpečně ve zhoršených podmínkách. Změny počasí vás za volantem již nezaskočí. Zimní kurzy vřele doporučujeme všem budoucím řidičům. Odneste si z autoškoly maximum. Neodkládejte autoškolu na léto, využijte zimních kurzů. V létě, kdy jsou podmínky příznivé, můžete již sami získavat nezbytnou praxi za volantem. Další zima vás pak již rozhodně nepřekvapí ;)


Autoškoly v zimě se nemusíte bát. Zejména v Praze jsou zimy velmi mírné a týdny mrazů a ledovatky, lze často počítat na prstech jedné ruky. V praxi strávíte většinu jízd na upravených vozovkách v městském provozu. Sněžení a ledovatky bývají v Praze spíše zpestřením výcviku.


Přejít na zimní kurzy
Další informace
Petr Crkva

Petr Crkva / autoškolák

V roce 1990 založil Autoškolu Crkva & spol, kterou úspěšně provozuje do dnes. Zakládá si na individuálním přístupu, poctivé a kvalitní výuce mladých řidičů s důrazem na bezpečnost. Na osobní nasazení, zápal a hlášky z jízd, jeho žáci vzpomínají ještě i mnoho let po dokončení výcviku!


Autoškola v zimě je jednoznačně nejlepší volba pro začínající řidiče.

Navštivte naše zimní kurzy. Těšíme se na vás!