Dopravně psychologické vyšetření - Psychotesty v Praze

Psychotesty pro řidiče v Praze


Dopravně psychologické vyšetření je povinné ze zákona pro všechny profesionální řidiče autobusů, kamionů a nákladních aut nad 7,5 t nebo také pro vybodované řidiče. Psychologické vyšetření provádí akreditovaný psycholog v předem domluveném termínu. Psychotesty pro řidiče jsou podmínkou pro získání zdravotní způsobilosti pro výcvik skupin řidičského oprávnění C, C+E, D, D+E, D1 a D1+E.


  • Dopravně psychologické vyšetření v Praze
  • Psychotesty pro řidiče z povolání (C,D,E)
  • Psychotesty pro vybodované řidiče (zákaz řízení)
  • Psychotesty pro řidiče starší 65 let

Často kladené otázky
Kdo je povinen absolvovat psychotesty pro řidiče?

Psychotesty jsou povinné ze zákona č. 411/2005 především pro řidiče z povolání (sk. C, C+E, D, D+E), řidiče kamionů, řidiče autobusů, řidiče tramvají, řidiče nákladních aut nad 7,5 t, pro vybodované řidiče nebo seniory starší 65 let. Cílem vyšetření je ověření předpokladů řidče pro řízení motorových vozidel.


Co potřebuji mít k dopravně psychologickému vyšetření s sebou?

Určitě si s sebou vezměte občanský průkaz, řidičský průkaz, výpis z evidenční karty řidiče (lze získat na Czechpointu), případné kompenzační pomůcky (např. brýle, naslouchadla apod.) a v neposlední řadě dobrou náladu, klid a pohodu!


Jak probíhá dopravně psychologické vyšetření?

Psychologické vyšetření se skládá: (1) Vyplnění základního dotazníku a úvodní rozhovoru. (2) Testování osobnostních vlastností s ohledem na věk formou psychologických dotazníků. (3) Výkonnostní testy, které se zaměřují na prozkoušení pozornosti, paměti, inteligence či reakčních časů. Výslednou zprávu o výsledku psychologického vyšetření předkládáte svému lékaři pro potvrzení zdravotní způsobilosti.


Jak dlouho trvají psychotesty a za jak dlouho získám výsledky?

Psychologické vyšetření trvá běžně 2-5 hod. Výsledky mohou být dostupné ihned, na počkání nebo i v delším intervalu. Vždy je vhodné se předem informovat u psychologa.


Jak se připravit na psychologické testy?

Před testy si dopřejte odpočinek. Dostavte se v nejlepší možné psychické i fyzické kondici. Buďte v klidu a bez zbytečného stresu. Pomoci může např. seznámení se s psychologickými testy na nečisto na internetu.


Co když psychologické testy pro řidiče neudělám?

Psycholog vám vysvětlí v čem konkrétně jste neuspěli a na, co je vhodné se zaměřit. Případně dostanete také rovnou nabídku na opakování vyšetření v novém termínu. Naprostá většina profesionálních řidičů však testy projde bez potíží.

Psychologické vyšetření pro řidiče již od 2 000 KčChcete objednat psychologické vyšetření? Kontaktujte násPro více informací nás kontaktujte: 603 842 284 nebo nás navštivte!