Jak dlouho trvá autoškola - Autoškola Crkva

Jak dlouho trvá autoškola


Délka výcviku v autoškole je velmi individuální. Autoškola na auto trvá běžně 2-3 měsíce. S rychlokurzem autoškolu zvládnete však již za 3-4 týdny. Autoškola na motorku trvá poté běžně 3-4 týdny. Vždy záleží na vašich časových možnostech a schopnostech. Pozor však na zákonné lhůty při jejich překročení vám výcvik může i propadnout!


Jak dlouho trvá autoškola na auto

Autoškola na auto trvá běžně 2-3 měsíce. Absolvujete mimo jiné 28 praktických jízd nejčastěji formou 2 jízd / týdně. Jedna vyučovací hodina trvá vždy 45 min a každý den můžete odjet max. 2 výcvikové hodiny ze zákona. Využít však můžete také rychlokurzů autoškoly, které jsou intenzivní a autoškolu tak můžete absolvovat i v rámci 3-4 týdnů.


Jak dlouho trvá autoškola na motorku

Autoškola na motorku trvá běžně 3-4 týdny, kdy absolvujete 13 praktických jízd a 9 hodin teorie. Instruktoři vám obvykle vycházejí vstříc v plánování jízd a proto častěji záleží spíše na vašich časových možnostech či schopnostech a pokroku ve výcviku.


Pozor na zákonnou lhůtu 18 měsíců

Podle zákona máte povinnost jako uchazeč o řidičský průkaz dokončit výcvik ve lhůtě 18 měsíců od podání přihlášky. Závěrečné zkoušky můžete opakovat max. po dobu 6 měsíců, které se počítají do lhůty. Při překročení lhůty dochází k propadnutí výcviku a je nutné absolvovat autoškolu znova. Pokud jste již začli autoškolu, blíží se vám lhůta a nejste spokojeni s vaší autoškolou nastal nejvyšší čas zvážit přechod do jiné autoškoly.


Pozor také na levné autoškoly

Levné autoškoly používají často celou řadu praktik, které vykompenzují nízkou cenu výcviku. Jednou z nich je také právě protahování výcviku nebo zkracování hodin. Vyberte si radši kvalitní autoškolu, která dané nemá za potřebí a připraví vás na vaše budoucí bezpečné cesty za volantem bez kompromisů. Šetřit na autoškole, tedy kvalitě výcviku se nevyplácí.


Kvalitní autoškola musí být intenzivní

Pokud se chcete naučit řídit správně a bezpečně není nad intenzivní výcvik. Vždy doporučujeme absolvovat min. 2 jízdy týdně. Pokud vám ve výcviku vznikají pauzy v řádu týdnů, podepíše se to vždy negativně nejen na vašem pokroku, ale také celkovém zážitku z řízení. Více zapomenete než se naučíte. Pokud nemůžete nyní docházet 2x týdně do autoškoly, radši autoškolu odložte na období, kdy to možné bude a získáte tak z vašeho výcviku maximum.


Petr Crkva

Petr Crkva

V roce 1990 založil Autoškolu Crkva & spol, kterou úspěšně provozuje do dnes. Zakládá si na individuálním přístupu, poctivé a kvalitní výuce mladých řidičů s důrazem na bezpečnost. Na osobní nasazení, zápal a hlášky z jízd, jeho žáci vzpomínají ještě i mnoho let po dokončení výcviku!


Přečtěte si také: 8 tipů jak vybrat kvalitní autoškoluKvalitní výcvik by měl být vždy intenzivní bez větších přestávek.
Přejeme hodně štěstí při výběru té správné autoškoly!