7 tipů, jak překonat strach z autoškoly - Autoškola Crkva

Jak se zbavit strachu z autoškoly


Na začátku autoškoly se více či méně bojí každý, ať už rozjezdů, křižovatek, řazení nebo instruktorů. Nenechte se však lapit do svých černých představ a fantazií. Naberte sebevědomí a udělejte první krok, určitě budete mile překvapeni. Myslete pozitivně a najděte si v řízení radost. Obavy a úzkosti za volant nepatří. Autem se naučí jezdit skutečně každý, kdo si věří!


Autoškoly se bát nemusíte

Co můžete zkazit? Odřete auto? Chcípne vám motor? Nabouráte? Auto je pojištěné, motor občas chcípne každému a bouračce vždy zabrání instruktor. Autoškola je tu od toho, abyste dělali chyby bezpečně pod dohledem instruktora. V autoškole se vám nemůže v podstatě vůbec nic stát. V autě s vámi bude zkušený instruktor s mnohaletou praxí, který bude mít vlastní pedály, spojku a brzdu. Vaši jízdu bude mít zcela pod kontrolou a bude vám navíc pomáhat. Autoškola je tu od toho, abyste se naučili z vašich chyb bezpečně.


Zjistěte si, jak probíhá autoškola

Nebojte se neznámého. Navštivte vybranou autoškolu osobně, zeptejte se na výcvik a seznamte se s prostředím. První hodina výcviku bude organizační. Další hodiny vyzkoušíte trenažér a poté již hurá do provozu. Instruktor vás naučí základy bezpečné jízdy a dohlíží na váš pokrok. Pokud vám výcvik nebude stačit, můžete si vždy dokoupit další hodiny jízd. U závěrečné zkoušky napíšete testy, které ověří vaše znalosti ze silničních pravidel. Absolvujete poté závěrečnou jízdu s komisařem, která bude bezpečná a sebevědomá. A hurá na magistrát pro řidičák.


Naučte se předpisy a autoškolu on-line

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Věnujte čas domácí přípravě. Pořiďte si učebnici autoškoly a naučte se silniční předpisy, dopravní značky i základy ovládání automobilu. Vyzkoušejte si on-line autoškolu a hry zaměřené na křižovatky nebo parkování. Případně také poproste rodiče nebo starší sourozence, aby vás zasvětili do základů řízení a rozjezdů. Instruktoři to obvykle nevidí příliš rádi, nicméně pokud vám to dodá více sebevědomí s chutí do toho.


Vyberte si kvalitní autoškolu

Nechte si opravdu záležet na výběru kvalitní autoškoly. Investujte čas do on-line průzkumu, nespoléhejte pouze na nejbližší autoškolu za rohem. Získejte doporučení od přátel a vyhledejte si recenze autoškol. Levná autoškola vám přinese velmi jistě více starostí a stresu než poctivý výcvik s instruktorem, který se vám bude věnovat na 100 %.


Začněte autoškolu s kamarády

Nemusíte být v tom sami. Přemluvte kamarády nebo sourozence a do autoškoly doražte společně. Nejenže často získáte skupinovou slevu, ale první krok bude pro vás jednodušší. Můžete společně navštěvovat výuku teorie nebo sdílet zážitky z individuálních jízd. Ve dvou se to vždycky lépe táhne!


Vyzkoušejte autoškolu s automatem

Zvažte zda nevyzkoušet automatickou převodovku, která řadí za vás! Používáte pouze brzdu a plyn, žádnou spojku. Odpadá vám tak řazení. Auto vám nikdy nechcípne a získáte tak spoustu času na sledování provozu kolem. Jakmile stres opadne vraťte se k manuální převodovce nebo si dodělejte jednoduše autoškolu s automatem!


Zbavte se strachu

Vždy uvažujte pozitivně. Udělejte první krok a neztrácejte sebevědomí! Jak se zbavit strachu? Vyjeďte mu naproti! Nebojte se neúspěchu a nenechte si otrávit autoškolu ještě dříve než ji začnete. Přejeme vám, aby se vaše temné scénáře nenaplnili a autoškola pro vás byla výzvou i příjemným zážitkem, na který budete rádi jednou vzpomínat.


Další informace


Petr Crkva

Petr Crkva

V roce 1990 založil Autoškolu Crkva & spol, kterou úspěšně provozuje do dnes. Zakládá si na individuálním přístupu, poctivé a kvalitní výuce mladých řidičů s důrazem na bezpečnost. Na osobní nasazení, zápal a hlášky z jízd, jeho žáci vzpomínají ještě i mnoho let po dokončení výcviku!


Přečtěte si: Jak vybrat kvalitní autoškoluStrach se odbourává znalostí. Znalost se získává
studiem a praxí. Musíte jezdit, jezdit a jezdit!